TULIPANY

Tulipany w donicach -pomysł na wiosenną, ruchomą dekorację.

TULIPANY W DONICACH

tulipanyChcę zaproponować trik z uprawą tulipanów w donicach. Jest to rewelacyjny sposób na posiadanie przepięknych kwiatów w pełnym rozkwicie na tarasie lub w małym ogrodzie. Po przekwitnięciu donice wynosi się w ustronne miejsce. Usychające liście nie szpecą centralnej części ogrodu.

wcaesne, karminowe tulipany portret tulipana bladoróżowe tulipanyPrzedsięwzięcie wygląda w następujący sposób: Jesienią przygotowuję donice z otworami w dnie, z żyzną ziemią z dodatkiem kompostu. Ziemia musi być przepuszczalna. W przygotowanym podłożu sadzę cebulki, nie tylko tulipanów. Mogą być też inne kwiaty cebulowe. Następnie donice umieszczam w dobrze zdrenowanych dołkach. Jest to warunek, aby cebule przeżyły zimę w zdrowiu.

ciemne tulipany w donicy pod drzewem tulipany w donicyWiosną, gdy pączki są już kolorowe wystawiam donice w docelowe miejsce. Przez dwa, trzy tygodnie gdy będą cieszyć wzrok, trzeba podlewać je nawozem. Później ścinam przekwitłe kwiaty żeby nie zawiązały nasion i nie osłabiły cebulek i  odstawiam donice w poprzednie miejsce aż do zaschnięcia liści.

na tarasie donice z tulipanamiNa przełomie czerwca i lipca wykopuję cebulki. Odkładam w przewiewne miejsce na dwa – trzy miesiące i zaczynam nowy cykl w październiku, listopadzie. Do sadzenia w donicach wybieram najdorodniejsze cebulki. Drobne sadzę w cebulkowym przedszkolu, gdzie po kilku sezonach osiągną rozmiar, który gwarantuje kwitnięcie.

Google+
http://ogrody-iprojekt.pl/tulipany/
Facebook
Facebook
PINTEREST
PINTEREST
Twitter
RSS
Follow by Email

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *